تکنولوژی

8 ترفند برای تقویت وای فای

روزنامه مجله تفریحی خبری یوبیراک-یاسمین مشرف: امروزه وسایل بی سیم در همه جا وجود دارد. از لپ تاپ گرفته تا تلفن های هوشمند ، تبلت ، بلندگوهای قابل حمل و کتاب های الکترونیکی. چاپگرها ، هارد دیسک ها و حتی لامپ ها و یخچال ها را می توان به یک شبکه Wi-Fi یا بی سیم متصل کرد. بنابراین ، بهینه سازی این نوع دستگاه های الکترونیکی برای به حداکثر رساندن سیگنال Wi-Fi در جایی که در خانه مورد نیاز است بسیار مهم است.

این کار با دریافت بهترین سیگنال ممکن از روتر بی سیم شما شروع می شود. WiFi یک نوع سیگنال رادیویی است. بنابراین ، حل مشکل عمدتا به حذف سیگنال های تداخل و بالا بردن سیگنال WiFi برای رسیدن به نقاط مورد نظر بستگی دارد. اگر سیگنال Wi-Fi در برخی از قسمت های خانه شما ضعیف است ، راه هایی برای افزایش یا گسترش آن وجود دارد که اکثر آنها ارزان هستند. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در استفاده بهتر از سیگنال های WiFi کمک می کند.

مشکل اصلی را پیدا کنید

در بسیاری از موارد ، یک آزمایش ساده به شما امکان می دهد تعیین کنید که آیا ارائه دهنده با دامنه و کیفیت سیگنال مشکل دارد یا مشکل دارد. لپ تاپ یا رایانه رومیزی خود را با استفاده از کابل اترنت به روتر خود متصل کرده و یک تست سرعت مانند آنچه در speedtest.net انجام می شود ، انجام دهید. اگر عملکرد دستگاه هنوز پایین است ، احتمالاً مشکل شما عمیق تر از چیزی است که این مقاله سعی در حل آن کرده است. اگر رایانه ای با پورت اترنت ندارید ، آزمایش WiFi در کنار روتر مشخص می کند که آیا مشکل در دامنه وجود دارد.

روتر را جابجا کنید

آنتن های روتر در پیکربندی استاندارد خود طراحی شده اند تا سیگنال ها را تقریباً به صورت شعاعی منتقل کنند. در حالی که ما معمولاً روتر را یک متر دورتر از پریز دیواری که به آن متصل است قرار می دهیم. اما بهتر است آن را در جایی بین اتاقهایی که به سیگنال وای فای خوب نیاز دارند ، قرار دهید. مشکل این است که هیچ روتر ارائه دهنده خدمات اینترنت دارای کابل لازم برای کار نیست. اینترنت فیبر نوری به کابل اترنت استاندارد برای کابل فیبر نوری و پهنای باند نیاز دارد. تهیه کابل ده متری برای شما گران نخواهد بود. توجه داشته باشید که مواردی وجود داشت که دلیل سیگنال های ضعیف این بود که روتر “خیلی نزدیک” به کامپیوتر است.

خواندن این مطلب را از دست ندهید
روح کوشیما ؛ لذت سامورایی بودن در برابر مغول ها

استفاده از نرم افزار سنگ شکن روتر دسته ای

روترهایی که اکنون ارائه دهندگان خدمات اینترنتی ارائه می دهند بسیار بهتر از سالهای اخیر عمل می کنند ، به ویژه روترهایی که با خدمات اینترنت پهن باند کار می کنند. با این حال ، روتر با نرم افزار شخص ثالث حتی بهتر کار می کند. این روترها معمولاً ویژگی های بهتری برای سیستم های بی سیم دارند. تبلیغات این روترها معمولاً در زمینه سرعت انتقال بالا مانند AC1500 و AC1900 است. این بدان معناست که وقتی پهنای باند کانال های پشتیبانی این روترها ترکیب شود ، روتر با بالاترین سرعت بالقوه 1900 مگابیت بر ثانیه کار می کند. جدیدترین روترهای امروزی از نسل بعدی WiFi (یعنی WiFi 6) پشتیبانی می کنند. روترهایی با این مشخصات معمولاً دارای آنتن های قدرتمندی هستند که سیگنال های Wi-Fi قوی تر و قابل اطمینان تری را برای خانه شما ارائه می دهند.

اسپیکر بخرید

بلندگوی Wi-Fi یکی از ارزان ترین و آسان ترین برنامه ها برای انتقال سیگنال به دورترین گوشه خانه است. اکثر تقویت کننده ها را می توان به راحتی به پریز برق متصل کرد. این دستگاه سیگنال تولید شده توسط روتر را دریافت می کند و آن را در فاصله ای خارج از روتر تکرار می کند.

بلندگوها برای از بین بردن نقاط کور مفید هستند. برای اتصال بلندگو به روتر ، کافی است دکمه WPS را در هر دو دستگاه فشار دهید.

می توانید دستگاه را در مکانی قرار دهید که سیگنال WiFi نسبتاً قوی باشد. معمولاً بهترین مکان بین گیرنده و روتر است.

مراقب باشید که دستگاه را خیلی نزدیک روتر قرار ندهید ، زیرا این کار به آنتن روتر کمک چندانی نمی کند. بسیاری از تقویت کننده ها دارای نرم افزاری هستند که بهترین مکان را برای دستگاه شما پیدا می کند.

8 ترفند برای تقویت وای فای

به روز رسانی نرم افزار روتر

روترها ، مانند سایر دستگاه های الکترونیکی ، از نرم افزاری اساسی به نام واسطه برای انجام وظایف خود استفاده می کنند. نرم افزار مودم ، مانند هر نرم افزار دیگری ، ممکن است دارای حفره های امنیتی ، اشکالات نرم افزاری یا مشکلات دیگر باشد.

خواندن این مطلب را از دست ندهید
چرا ارزش بیت کوین اینقدر بالاست؟

با گذشت زمان ، با استفاده کاربر از دستگاه ، این مشکلات خود را نشان می دهد و مشکلاتی را در اتصال مودم به اینترنت ایجاد می کند. بنابراین ، باید نرم افزار خود را به روز کنید. ارتقاء همچنین می تواند ویژگی های جدیدی را به مودم اضافه کند یا عملکرد قبلی آن را بهبود بخشد.

برای به روز رسانی روتر ، در اولین مرحله ، باید نسخه نرم افزاری روتر را تعیین کنید. برای این منظور می توانید از نوشته های جعبه روتر یا حتی خود روتر کمک بگیرید. پس از تشخیص نسخه نرم افزار ، باید فایل به روز رسانی را از وب سایت سازنده مودم بارگیری کنید.

کانال های مورد استفاده در روتر را تغییر دهید

روترهای ما از یکی از دو باند فرکانس WiFi برای انتقال سیگنال استفاده می کنند: 2.4 گیگاهرتز یا 5 گیگاهرتز. برخی از روترها دارای دو باند هستند و شما می توانید انتخاب کنید که از کدام شبکه فرکانسی برای شبکه بی سیم خود استفاده کنید.
تفاوت اصلی بین این دو باند فرکانسی در پهنای باند و پهنای باند آنها است. بهتر است از 2.4 گیگاهرتز برای پهنای باند WiFi بیشتر و 5 گیگاهرتز برای سرعت بیشتر استفاده کنید.

بین این دو فرکانس باندهای کمتری به نام کانال های Wi-Fi وجود دارد. یک کانال WiFi واسطه ای است که از طریق آن شبکه های بی سیم ما می توانند داده ها را ارسال و دریافت کنند. دلیل انتخاب نامناسب برخی از کانال ها تداخل آنهاست.

این وقفه زمان انتقال داده را افزایش می دهد و باید منتظر بمانید. این مشکل معمولاً در مکان های شلوغ بدتر می شود. هنگامی که چندین روتر در محیط های کوچک مانند مجتمع های مسکونی یا برج ها و میدان ها با فرکانس یکسان نصب می شوند ، سرعت و قدرت سیگنال های Wi-Fi کاهش می یابد و بسیار ناپایدار می شود.

بهترین راه برای حل این وضعیت یافتن بی صدا ترین فرکانس در محیط و نصب یک روتر بی سیم بر روی آن باند رادیویی است. معمولاً می توانید جزئیات ورود و تغییرات استاندارد روترهای ISP را به صورت آنلاین پیدا کنید.

خواندن این مطلب را از دست ندهید
کرونا 180 میلیارد دلار به بازار بازی های جهانی آورد

از پاورلاین استفاده کنید

خط برق دستگاهی است که برای ایجاد یا توسعه یک شبکه محلی استفاده می شود. این جعبه های کوچک اینترنت خانه شما را از طریق سیم برق خانه شما منتقل می کنند. با استفاده از این دستگاه ، داده ها می توانند از طریق خط برق تا 300 متر در ساختمان منتقل شوند. خطوط برق معمولاً در بسته های دوگانه ارائه می شوند.

یک سر جعبه با کابل اترنت به روتر متصل می شود و سر دیگر آن به پریز و کادر دیگر در کنار هر دستگاهی که سیگنال کافی دریافت نمی کند ، قرار می گیرد. اکثر کیت های خط برق ارزان قیمت از پورت اترنت استفاده می کنند ، اما می توانید یک خط برق برای ایجاد یک شبکه بی سیم خریداری کنید.

چنین دستگاه هایی در دفاتر یا خانه هایی که دستگاه ها دارای پورت اترنت نیستند و روتر در فاصله زیادی از دستگاه ها قرار دارد ، مفید است. فناوری Powerline که به سیم برق خانه شما متکی است می تواند در بسیاری از موارد بهتر از شارژر WiFi کار کند.

8 ترفند برای تقویت وای فای

استفاده از شبکه بی سیم

شبکه Mesh جدیدترین و بهترین راه حل برای مشکلات دامنه WiFi است. این شبکه شامل دو یا چند گره است که در برخی موارد در فرکانس های متعدد با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

مجموعه این شبکه ها معمولاً از دو یا سه دستگاه یکسان تشکیل شده است. یک دستگاه که به عنوان روتر عمل می کند ، داده ها را به سایر گره هایی که به صورت بی سیم متصل هستند ارسال می کند. از آنجا که شبکه با گره های خود کار می کند ، اگر یکی از آنها مشکل داشته باشد ، کل شبکه خراب نمی شود. بسته ها به طور خودکار تعیین می کنند که آیا دستگاه شما نیاز به استفاده از باندهای 2.4 گیگاهرتز یا 5 گیگاهرتز دارد.

علاوه بر این ، هنگامی که در محیطی حرکت می کنید ، انتقال اتصال از یک ایستگاه به ایستگاه دیگر را مشاهده نمی کنید. مهمترین عیب این فناوری هزینه بالای آن است. کیت های فکری معمولاً چندان ارزان نیستند. بنابراین ، بهتر است آن را به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت در نظر بگیریم.

منبع: سیمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.