تکنولوژی

درس رانندگی برفی

روزنامه شهروند: کارگران هلال احمر هنوز زیر آب بودند و موج سرما بسیاری از آنها را تحت تأثیر قرار داد تا به مردم گرفتار در برف و سرما در جاده ها کمک کنند. برف های زیادی در جاده های مختلف پوشیده از برف بود و اکثر آنها تجهیزات لازم برای چنین شرایطی را نداشتند که این امر را بسیار دشوار کرد.

رانندگی در فصل سرما ، زمانی که بارش برف ، باران و حتی بهمن زیاد نیست ، کار آسانی نیست و راننده ای که قصد رانندگی در این فصل را دارد ، ابتدا باید بیاموزد که در هنگام تصادف چه چیزی با خود همراه داشته باشد و چگونه رفتار کند. در همین راستا به سراغ محمدپور ایکروم ، رئیس بخش ظرفیت سازی هلال احمر و ناجوت رفتیم و از وی در مورد رانندگی در برف راهنمایی های لازم را خواستیم.

رانندگی در برف و طوفان کار آسانی نیست ، اما دانستن و رعایت چند نکته می تواند کار را تا حدودی راحت کند. به گفته رئیس اداره امداد و توانبخشی هلال احمر ، یکی از موضوعات اصلی آموزش نجات غریق رانندگی در شرایط سخت است ، اما دانستن این امر نه تنها برای نجاتگران بلکه برای عموم مردم ضروری است ، زیرا رانندگی در برف و باران و هرکس تجربه خاص خود را دارد

وسایلی که باید در فصل سرما در خودرو داشته باشید

پور ایکروم تأکید می کند که راننده ای که می خواهد در فصل سرما سفر کند ابتدا باید این تجهیزات را داشته باشد. بیل یا بیل کوچکی که فضای کمی را اشغال کند اولین چیزی است که راننده باید در فصل سرما در خودرو داشته باشد. زنجیر چرخ دار با حلقه اضافی نیز ابزاری است که هرگز نباید فراموش کرد.

خواندن این مطلب را از دست ندهید
کراس اوورهای سوئیسی ؛ بازار جدید ایران

جعبه ابزار ، طناب نایلونی و سیم که می تواند در صورت بروز مشکل در زنجیر چرخ مورد استفاده قرار گیرد – ابزارهای دیگر مورد نیاز است. علاوه بر این ، داشتن لامپ چراغ جلو ، چرخ یدکی ، کمربند دوچرخه ، شیلنگ های گرمکن ، آستر شیلنگ ، مایع شستشوی شیشه های زمستان ، آب و ضد یخ و همچنین تعدادی دستگاه هشدار دهنده خطر بسیار مهم است.

به گفته وی ، یک نکته بسیار مهم که باید در نظر داشت این است که هنگام استفاده از زنجیر چرخ ، سرعت بیش از 2 کیلومتر در ساعت خطر آسیب دیدن خودرو را افزایش می دهد ، بنابراین هنگام بستن زنجیر چرخ ، سرعت آن می تواند از 1 یا بیشتر 2 کیلومتر در ساعت
ندارید. نکات مهمی برای رانندگی در فصل سرد و برفی وجود دارد ، به عنوان مثال بهترین و مطمئن ترین رانندگی آهسته است. پور ایکروم بر این امر تأکید می کند و می گوید: “چند نکته را باید رعایت کرد ؛ راننده باید هوشیار باشد زیرا سطح جاده یکنواخت نیست. چراغ های کوچک باید روشن باشند.” فاصله تا ماشین جلو معمولاً تعیین می شود ، اما باید در برف دو برابر شد. “

ماشین را در برف سوار کنید


استفاده از زنجیر چرخ را فراموش نکنید

فراموش نکنید که رانندگی خودرو در برف و یخ شرایط خود را دارد. قبل از هر چیز باید سعی کنید از زنجیر چرخ و لاستیک فریزر استفاده کنید. اگر در برف سنگین ایستاده اید ، روی اهرم حرکت نکنید. با اهرم دوم حرکت کنید و پای خود را به آرامی از روی چوب بردارید تا دچار لغزش نشوید و ماشین به راحتی حرکت کند. همچنین اگر فشار تایر را هنگام حرکت در برف کاهش دهید ، احتمال لیز خوردن کاهش می یابد. به گفته رئیس اداره توانمندسازی هلال احمر ، مهمترین نکته هنگام رانندگی با خودرو در زیر برف و طوفان ، مدیریت سوخت است.

خواندن این مطلب را از دست ندهید
معرفی تویوتا یاریس کراس 2021 ؛ شاسی کوچک

راننده نمی تواند بگوید ساختمان تا چه مدت زیر برف می ماند. زمانی می توانید ماشین را ترک کنید که فاصله تا جایی که می توانید از آن کمک بگیرید تا یک کیلومتر باشد و مطمئناً کمک خواهید کرد ، اما در غیر این صورت نباید خودرو را ترک کنید زیرا خطرناک تر است. وی گفت: “مورد بعدی داشتن تجهیزات است.” وجود پتو و وسایل گرمایشی در خودرو بسیار مهم است. هنگام سفر در زمستان ، باید یک جلد به عنوان انبار بیاورید. در صورت بروز بحران ، این کمک بزرگی است.

علاوه بر این ، داشتن غذا نیز نکته مهمی است که نباید فراموش شود. در سازمان های امدادی ، وقتی برای کمک به افرادی که در برف رها شده اند می رویم ، پتو و غذا اولین چیزی است که به آنها می دهیم و اگر آنها را از قبل با خود بیاورند ، کمتر آسیب می بینند.

ماشین را در برف سوار کنید


نکات اساسی هنگام قفل شدن در ماشین

اگر کسی در هنگام طوفان در اتومبیل گیر کرده است ، توصیه های زیر مهم است:

 • گوشه ای بایستید.
 • چراغ های خطر را روشن کنید.
 • یک پرچم اضطراری را روی رادیو یا شیشه جلو نصب کنید.
 • در جایی که احتمالاً تیم نجات وجود دارد توقف کنید.
 • در چنین شرایطی ، او نباید مسافرت کند مگر اینکه سرپناهی در این نزدیکی پیدا کند.
 • بارش برف باعث اشتباه در تعیین فاصله می شود. ساختمان نزدیک به نظر می رسد ، اما وقتی برف زیادی می بارد ، رسیدن به آنجا آسان نیست.
 • برای گرم نگه داشتن خودرو لازم است هر ساعت 10 دقیقه موتور و بخاری را روشن کنید. هنگامی که موتور خودرو روشن است ، یک دریچه باز برای تهویه و ورودی و خروجی از مسمومیت با مونوکسید کربن جلوگیری می کند.
 • یکبار برف لوله تخلیه را تمیز کنید.
 • برای گرم شدن ورزش کنید ، اما خودتان را زیاد کار نکنید.
 • در هوای بسیار سرد ، می توان از آن برای عایق بندی نقشه های راه ، روکش و کف ماشین استفاده کرد.
 • اگر چندین مورد وجود دارد ، به یکدیگر تکیه دهید و از کت و کت به عنوان پتو استفاده کنید.
 • برگرد به خواب. برای هشدار دادن به تیم نجات باید همیشه بیدار باشید.
 • مایعات بنوشید تا از تخریب جلوگیری شود.
 • مراقب باشید باتری خودرو آسیب نبیند. تعادل بین شارژ و مصرف برق (استفاده از چراغ ، گرمایش و رادیو).
 • شب ها چراغ های داخل خودرو را روشن کنید تا امدادگران و تیم امدادگران بتوانند او را ببینند.
 • اگر کسی در جایی سقوط کرده است ، می تواند از کلماتی مانند کمک یا SOS با حروف بزرگ روی برف با استفاده از سنگ یا شاخه درخت برای جلب توجه امدادگران و تیم نجات از داخل هلیکوپتر یا هواپیمای جستجو استفاده کند.
خواندن این مطلب را از دست ندهید
5 مهارت کلیدی برای موفقیت در FIFA 20 Volta

ماشین را در برف سوار کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.