ChatGPT روی مرورگر اوپرا چه کاربردی دارد و چطور از آن استفاده کنیم | بهمن 1401

ChatGPT روی مرورگر اوپرا چه کاربردی دارد و چطور از آن استفاده کنیم | بهمن 1401

ChatGPT پرسروصداترین فناوری جدیدی است که این روزها خبرهای زیادی درمورد آن می‌شنویم. جای تعجب نیست که شرکت‌های مختلف درسرتاسر جهان به‌دنبال ادغام این هوش مصنوعی با محصولات و خدمات خود هستند. مایکروسافت قطعاً در این زمینه پیشتاز است. غول فناوری اهل ردموند، از مدتی قبل سرمایه‌گذاری روی OpenAI که ChatGPT را توسعه داده، آغاز کرده است. سازنده‌ی ویندوز همچنین نسخه‌ی نمایشی بینگ جدید مبتنی‌بر هوش مصنوعی را راه‌اندازی کرده است تا شاید بدین‌ترتیب بتواند بخشی از تسلط گوگل را در بازار موتورهای جستجوی به‌خود اختصاص دهد.

ازطرف دیگر گوگل نیز بی‌کار ننشسته و چت‌باتی به‌نام Bard را معرفی کرده است. چند روز قبل نیز خبری منتشر شد مبنی‌بر اینکه مرورگر اوپرا قصد دارد از ChatGPT استفاده کند و حالا در این مقاله روش استفاده از این هوش مصنوعی را روی مرورگر مذکور توضیح خواهیم داد.

البته هدف اوپرا این نیست که نسخه‌ی کامل ChatGPT را روی مرورگر خود ارائه دهد، اما یکی از اولین راهکارهای ادغام فناوری مذکور را با مرورگر وب توسعه داده است.

شما می‌توانید با ساخت حساب رایگان OpenAI، به‌طور مستقیم از ChatGPT استفاده کنید. درواقع برای انجام اینکار حتی نیازی به دانلود نصب برنامه نیست و می‌توان ازطریق نسخه‌ی تحت‌وب به این هوش مصنوعی دسترسی پیدا کرد.

عملکرد ChatGPT در اوپرا چیست؟

اوپرا اعلام کرد در اولین مرحله قصد دارد از هوش مصنوعی ChatGPT برای خلاصه‌سازی مقالات صفحات وب استفاده کند.