۹ قابلیت خلاقانه هوش مصنوعی ChatGPT که احتمالاً از آن‌ها اطلاع ندارید | بهمن 1401

۹ قابلیت خلاقانه هوش مصنوعی ChatGPT که احتمالاً از آن‌ها اطلاع ندارید | بهمن 1401

یکی از کارهای ساده‌ای که می‌توانید با هوش مصنوعی ChatGPT انجام دهید، مطرح‌کردن سؤال درباره‌ی موضوعات مختلف است؛ البته تضمینی وجود ندارد که این چت‌بات درمقایسه‌با روش‌های معمولی مثل موتور جست‌وجوی گوگل، پاسخی دقیق و کامل به درخواست‌های شما بدهد. به‌هرحال، این ابزار سعی می‌کند به‌ بهترین حالت ممکن و با لحنی شبیه انسان به سؤالات کاربران جواب دهد.

هوش مصنوعی ChatGPT علاوه‌بر پاسخ به پرسش‌ها، قابلیت‌های دیگری هم دارد که شاید در نگاه اول متوجه آن‌ها نشوید. در این مقاله، برخی از ویژگی‌های این چت‌بات را مرور می‌کنیم که احتمالاً از آن‌ها اطلاع ندارید.

۱. ChatGPT می‌تواند به‌عنوان ماشین مجازی لینوکس با خودش صحبت کند

شاید کاربران عادی به استفاده از ChatGPT به‌عنوان ماشین مجازی لینوکس تمایلی نداشته باشند؛ اما عملکرد چت‌بات مذکور در این زمینه بسیار شگفت‌انگیز است.

جوناس دگراوی از ChatGPT برای ساخت ماشین مجازی لینوکس استفاده کرده است. او سپس چت‌بات را به اینترنت متصل کرد تا بتواند در آن‌جا با نسخه‌ی استاندارد خود تعامل داشته باشد.

۲. ساخت موسیقی با ChatGPT

کانال یوتیوب Ramzoid از چت‌بات هوش مصنوعی OpenAI برای ساخت موسیقی استفاده کرده است. این یعنی ChatGPT می‌تواند ترانه بگوید و سازهای موردنیاز برای ساخت آهنگ را نیز بنوازد. برای این منظور آنچه نیاز دارید، باید دقیقاً به چت‌بات اعلام کنید.

۳. ChatGPT می‌تواند لوگوهای جدید بسازد

ChatGPT ابزاری برای طراحی نیست؛ اما می‌داند چطور این‌ کار را انجام دهد. درواقع، این هوش مصنوعی عملکرد بسیار خوبی در ایجاد عناصر بصری دارد. شما می‌توانید با چت‌بات مذکور برای کسب‌وکار یا پروفایل خود لوگو اختصاصی بسازید.

هوش مصنوعی ChatGPT می‌تواند برای بازآفرینی لوگوهای موجود نیز استفاده شود و بدین‌منظور فقط باید دستورالعمل‌های کتبی مناسب را به آن ارائه دهید.

۴. ChatGPT می‌تواند انیمیشن سه‌بعدی بسازد

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید ChatGPT امکان ساخت انیمیشن سه‌بعدی را نیز دارد. کانال یوتیوب Marble Science از این ابزار برای تولید انیمیشن‌های سه‌بعدی بهره گرفته است. برای این منظور به دانش فنی نیاز نخواهید داشت و فقط باید دستورالعمل‌ها را به‌دقت به چت‌بات ارائه دهید.

۵. ChatGPT می‌تواند ایمیل‌های بسیار باکیفیت بنویسد

دیدگاهتان را بنویسید