۸ دلیل رایج نشت آب از اتو و نحوه رفع مشکل | بهمن 1401

۸ دلیل رایج نشت آب از اتو و نحوه رفع مشکل | بهمن 1401

کفی اتو بخشی است که در تماس مستقیم با لباس‌های شما قرار دارد. این قسمت ممکن است توسط لایه آهکی مسدود شود و آب و لایه آهکی سوخته از سوراخ‌های کف بیرون بیاید. شما می‌توانید با رسوب‌زدایی اتوی خود این مشکل را حل کنید.

مثلا برای موارد خفیف، سعی کنید کفی اتو را با دستمال مرطوب آغشته به آب یا سرکه پاک کنید و آب اضافی آن را بگیرید. می‌توانید چند قطره مایع ظرفشویی را به آب اضافه کنید. اتوب خود را روی کمترین دما تنظیم کنید و بگذارید گرم شود.

اتو را از برق بکشید و کف آن را با پارچه مرطوب بشویید تا از شر جرم یا رسوب خلاص شوید. مراقب باشید که کفی را با دستانتان لمس نکنید. قبل از استفاده مجدد از اتو، بگذارید خشک شود.

اگر این کار موثر نیست، اتوی خود را روی حداکثر دما تنظیم کنید و بگذارید گرم شود. حالت بخار را بچرخانید و آن را روی یک تکه دستمال حوله‌ای بکشید تا آشغال یا رسوب از بین برود. از مواد شوینده اسیدی یا محصولات تمیزکننده مانند پشم‌های فلزی استفاده نکنید؛ چراکه این مواد کفی اتوی شما را از بین می‌برند و ممکن است باعث خراش شوند.

توصیه مهم: از ریختن عطر، سرکه یا مایعات دیگر در مخزن آب خودداری کنید. این‌ها می‌توانند آسیب جدی به اتو یا لباس شما وارد کنند.

برخی مدل‌های اتو دارای قابلیت خود‌تمیزشوندگی (self-cleaning) برای ازبین‌رفتن رسوبات هستند که در طول زمان ایجاد می‌شوند. از این قابلیت هر ۲ تا ۳ هفته یک‌بار استفاده کنید. اگر سختی آب لوله‌کشی شما بسیار بالا است یا اگر رسوب از کفی بیرون می‌آید، بیشتر از آن استفاده کنید. این کار باعث افزایش طول عمر اتو می‌شود.

برای انجام، اتوی خود را با آب پر کنید، آن را روشن و بگذارید داغ شود. وقتی چراغ نشانگر ترموستات خاموش شد، آن را از برق بکشید. اتو خود را روی سینک نگه دارید و در حالی‌که دکمه ازبین‌رفتن رسوب را نگه داشته‌اید، تکان دهید. تا زمانی‌که تمام آب تمام شود ادامه دهید و سپس دکمه را رها کنید. این کار شاید چند دقیقه طول بکشد. بگذارید اتو در حالت عمودی خنک شود. درنهایت با یک پارچه، کفی اتو را تمیز کنید.

۳- پاره‌شدن سیم برق اتو

دیدگاهتان را بنویسید