۱۲ افسانه‌ ترسناک از کانادا: اساطیر و افسانه‌های شهری دلهره‌آور از سرزمین ملیت‌ها | بهمن 1401

۱۲ افسانه‌ ترسناک از کانادا: اساطیر و افسانه‌های شهری دلهره‌آور از سرزمین ملیت‌ها | بهمن 1401

دو زن در سال ۲۰۱۰ همراه با سگ‌شان در نزدیکی محل زندگی یک قبیله از بومیان کانادا به نام اوجی‌کری در شمال غربی انتاریو قدم می‌زدند که به دریاچه‌ای موسوم به دریاچه قزل‌آلای بزرگ رسیدند. هنوز به چند قدمی دریاچه نرسیده بودند که سگ آنها پارس کرد و بعدا متوجه شدند، او لاشه یک حیوان عجیب را در برکه کشف کرده است. برخی از مردم محلی که در نزدیکی دریاچه قزل‌آلای بزرگ زندگی می‌کنند، عقیده دارند که آنچه آن روز کشف شد، در واقع بقایای جسد یک اماجیناکوس (Omajinaakoos) یا «هیولای زشت» بود. کشف لاشه‌ی این جانور به باور مردم محلی نشانه‌ای از یک فاجعه‌ قرب‌الوقوع است.

گزارش‌ها از مردم ساکن حوالی دریاچه قزل‌آلای بزرگ که اماجیناکوس را دیده‌اند به دهه‌ها قبل بر می‌گردد. در گزارش‌ها مردم عنوان کردند که موجودی را در نواحی باتلاقی دیدند که سگ آبی را می‌خورده است. این موجود معمولا از دیده شدن توسط انسان‌ها فرار می‌کند، او وقتی که دیده شود، برای فرد بدشگون است. دو زنی که لاشه حیوان را دیده بودند، بعدا نتوانستند آن را دوباره پیدا کنند و از این رو، حدس زده می‌شود که احتمالا لاشه‌ی جانور دوباره به درون نهر برگشته یا اینکه حیوانات لاشخور آن را خوردند.

بسیاری از کارشناسان و علاقه‌مندان عکس‌های لاشه را بررسی کردند. برخی گمان می‌کنند که ممکن است آنچه آن دو زن آن روز دیدند بقایای جسد یک راسو بوده باشد که به‌طرز هراس‌آوری در آب تجزیه شده بود. هیولای دریاچه قزل‌آلای بزرگ که از بستر نهر بیرون کشیده شده بود، واقعا هرچه بود باعث شد تا به انبوهی از داستان‌ها و افسانه‌های ترسناک درباره اوماجیناکوس دامن زده شود.

ناکانی‌ها، مردان وحشی

دیدگاهتان را بنویسید