گیک بنچ ۶ معرفی شد؛ شبیه‌سازی بهتر پردازش‌های واقعی برای سنجش قدرت گوشی و لپ تاپ | بهمن 1401

گیک بنچ ۶ معرفی شد؛ شبیه‌سازی بهتر پردازش‌های واقعی برای سنجش قدرت گوشی و لپ تاپ | بهمن 1401

به‌گزارش ورج، گیک‌بنچ ۶ شامل آزمون‌های جدیدی برای شبیه‌سازی موارد اضافه نظیر جلوه‌ی تاری پس‌زمینه در اپلیکیشن‌های تماس ویدئویی و تشخیص اشیاء از‌طریق هوش مصنوعی در اپلیکیشن‌های ویرایش تصویر و اعمال فیلتر بر تصاویر است. Primate Labs می‌گوید آزمون‌های فعلی گیک‌بنچ نظیر ناوبری و رهگیری پرتو نیز به‌روزرسانی شده‌اند تا پردازش‌های مدرن را بهتر منعکس کنند.

به‌گفته‌ی Primate Labs، امتیازهای گرافیکی گیک‌بنچ ۶ در پلتفرم‌ها و دستگاه‌های مختلف قابل‌قیاس‌تر خواهند بود. آزمون‌های این بخش قرار است سخت‌افزار گرافیکی را بیشتر از قبل زیر فشار قرار دهند. این موضوع مهمی است؛ چون تعداد بیشتری از اپلیکیشن‌ها در حال بهره‌گیری از پردازنده‌ی گرافیکی برای اهدافی مثل یادگیری ماشین هستند. آزمون چند‌هسته‌ای به‌روزرسانی شده است تا با دقت بیشتری هسته‌های پرقدرت و هسته‌های کم‌مصرف موجود در پردازنده‌ها را بررسی کند.

Primate Labs می‌گوید زمان انجام آزمون‌های مختلف در گیک‌بنچ ۶ کمی طولانی‌تر از گیک‌بنچ ۵ خواهد بود. کارشناس ورج که با نسخه‌ی پیش‌انتشار گیک‌بنچ ۶ کار کرده است، می‌گوید آزمون پردازنده‌ی مرکزی مک بوک پرو M1 در گیک‌بنچ ۵ حدوداً ۱ دقیقه و ۴۷ ثانیه طول کشید؛ اما همین زمان در گیک‌بنچ ۶ به ۳ دقیقه و ۹ ثانیه رسید.

Primate Labs می‌گوید تمامی استفاده‌های غیرتجاری از گیک‌بنچ ۶ را رایگان می‌کند؛ ولی برای دسترسی به قابلیت‌های اضافه نظیر استفاده از نسخه‌ی پرتابل یا مدیریت آفلاین نتایج آزمون‌ها باید نسخه‌ی پرو را تهیه کنید. گیک‌بنچ ۶ پرو تا دو هفته‌ی آینده ۷۹ دلار قیمت دارد و پس‌از‌آن قیمتش به ۱۰۰ دلار می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید