گوگل درحال تقویت امنیت اندروید درسطح سیستم‌عامل است | بهمن 1401

گوگل درحال تقویت امنیت اندروید درسطح سیستم‌عامل است | بهمن 1401

گوگل می‌گوید درحال‌کار روی روش‌های جدیدی است که امنیت سیستم‌عامل اندروید را تقویت می‌کنند. این تصمیم با روند کلی ایمن‌سازی برخی اجزای پشته‌های نرم‌افزاری که کم‌تر قابل مشاهده هستند مطابقت دارد و لایه‌های حفاظتی جدیدی را به‌منظور مقابله با تهدیدات سایبری مدرن اضافه خواهد کرد.

همه‌ی دستگاه‌های اندرویدی امروزی، از تراشه‌های چندهسته‌ای استفاده می‌کنند و در برخی از محصولات حتی پردازنده‌های مجزایی برای انجام محاسبات مربوط به پردازش تصویر، ویدیو، امنیت و ارتباطات تحت‌شبکه تعبیه شده است. البته این مجموعه از پردازنده‌ها معمولاً درقالب سیستم-روی-چیپ یا SoC ارائه می‌شوند و سیستم‌عامل کنترل آن‌ها را برعهده دارد.

عوامل مخرب به‌طور فزاینده‌ای از باگ‌های پشته‌های نرم‌افزاری مخصوص کنترل سیستم-روی-چیپ‌ها برای نفوذ به اهداف خود بهره می‌برند. این نوع حمله‌ها برای گوگل نگرانی‌های زیادی ایجاد کرده است زیرا این شرکت مجبور است برای انتشار وصله‌های امنیتی سیستم‌عامل، با تعداد زیادی از شرکای تجاری خود هماهنگ شود.

به گزارش تِک‌اسپات، گوگل رویکرد چندجانبه‌ای را برای تقویت امنیت اندروید تدارک دیده است. این شرکت ابتدا قصد دارد مکانیزم حفاظتی جدیدی را به‌عنوان ابزار پاک‌سازی مبتنی‌بر کامپایلر معرفی کند؛ قابلیتی که مشکلات امنیتی حافظه را در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی نرم‌افزارها تشخیص خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید