کسپرسکی: حملات فیشینگ در حوزه رمزارزها فقط طی یک‌ سال ۴۰ درصد افزایش یافته است | بهمن 1401

کسپرسکی: حملات فیشینگ در حوزه رمزارزها فقط طی یک‌ سال ۴۰ درصد افزایش یافته است | بهمن 1401

مهاجمان اغلب از ایمیل‌ها، پیام‌ها یا وب‌سایت‌های جعلی استفاده می‌کنند که ظاهر آن‌ها شباهت بسیار زیادی به نمونه‌های قانونی دارد و هدف آن، سرقت دارایی‌های دیجیتالی یا به‌دست آوردن اطلاعات شخصی قربانیان است.

نمونه‌ی بسیار قابل‌توجه، Trezor است که خدمات کیف پول سخت‌افزاری دارایی‌های دیجیتالی را ارائه می‌دهد. این شرکت در ۲۸ فوریه‌ با انتشار پستی در توییتر برخی از فعالیت‌های مشکوک را در سیستم خود فاش کرد و به کاربران هشدار داد مراقب وب‌‌سایت‌های جعلی Trezor باشند و عبارت‌های بازیابی کیف پول خود را برای دیگران فاش نکنند.

در گزارشی دیگر، سرمایه‌گذاران آربیتروم در ماه مارس ۲۰۲۳ با سوءاستفاده‌ی مشابهی مواجه شدند. براساس توییتی که CeritK Alert در ۲۵ مارس منتشر کرد، عامل حمله‌، سرور رسمی دیسکورد شرکت تحقیق‌‌وتوسعه‌ی بلاک چین را ربود و از آن به‌عنوان رسانه‌ای برای اشتراک‌گذاری اعلان‌ها و لینک‌های جعلی استفاده کرد.

فیشینگ یکی از رایج‌ترین انواع حمله‌ها در فضای رمزارزها است که می‌تواند خسارت‌های ملی زیادی برای قربانیان به‌دنبال داشته باشد. بدین‌ترتیب سرمایه‌گذاران و کاربران رمزارزها باید هنگام خریدوفروش و انجام معاملات یا انتقال دارایی‌های خود بسیار هوشیار باشند.

گزارش اخیر نشان‌دهنده‌ی افزایش تعداد کلاهبرداری‌هایی است که صنعت رمزارزها را هدف قرار داده‌اند؛ بدین‌ترتیب مهم است که سرمایه‌گذاران فقط از صرافی‌ها و کیف‌پول‌های قابل‌اعتماد استفاده کنند.

کسپرسکی به سرمایه‌گذاران رمزارز توصیه کرد برای مقابله با حمله‌های فیشینگ اقدامات متعددی را انجام دهند که ازجمله می‌توان به فعال‌ کردن احراز هویت دومرحله‌ای و استفاده از ابزارهای مدیریت رمزعبور و همچنین به‌روزرسانی نرم‌افزارها و سیستم‌عامل اشاره کرد.