کارتریج چیست؟ معرفی انواع کارتریج | بهمن 1401

کارتریج چیست؟ معرفی انواع کارتریج | بهمن 1401

کارتریج‌های OEM که مخفف کارتریج‌های اصلی تولیدشده‌ی شرکت سازنده است، مطمئن‌ترین انتخاب در خرید کارتریج‌های چاپگر به‌شمار می‌روند. آن‌ها را همان شرکتی طراحی و تولید می‌کند که چاپگر شما را تولید کرده است. این یعنی مناسب‌بودن در اندازه و عملکرد را تضمین می‌کند.

اگرچه ممکن است کارتریج‌های OEM گران‌تر از انواع دیگر کارتریج‌ها باشند، مطمئن‌اید که بهترین کیفیت را با کارتریج‌های OEM دریافت می‌کنید. نصب و نگه‌داری این کارتریج‌ها نیز بسیار آسان است و آن‌ها را به گزینه‌ای ایدئال برای کسانی تبدیل می‌کند که نمی‌خواهند وقت خود را صرف عیب‌یابی‌های مکرر کنند. با‌این‌حال، اگر به‌دنبال گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه‌تر هستید، اجناس معتبری نیز در بازار وجود دارند.

کارتریج‌‌های بازسازی‌شده

وقتی از کارتریج‌ها صحبت می‌شود، یکی از گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌ و سازگار با محیط‌زیست کارتریج‌های بازسازی‌شده هستند. کارتریج‌های بازسازی‌شده کارتریج‌های بازیافتی هستند که به‌طور حرفه‌ای تمیز و با تونر یا جوهر جدید پر شده‌اند. این کارتریج‌ها را می‌توان با انواع مدل‌های چاپگر استفاده کرد که آن‌ها را به گزینه‌ای مطلوب برای کسانی تبدیل می‌کند که می‌خواهند بدون افت کیفیت در هزینه‌هایشان صرفه‌جویی کنند.

قیمت کارتریج‌های بازسازی‌شده بسیار ارزان‌تر از کارتریج‌های نو است؛ با‌این‌حال، باید توجه کنید که آن‌ها به‌اندازه‌ی مدل‌های جدید دوام ندارند و باید زود‌به‌زود تعویض شوند. همان‌طور‌که گفتیم، اگر به‌دنبال صرفه‌جویی در هزینه و کاهش میزان زباله‌ها هستید، آن‌ها همچنان گزینه‌های مناسبی هستند.

کارتریج‌های سازگار با چاپگر

کارتریج‌های سازگار انتخابی عالی برای کسانی هستند که به‌دنبال راهی اقتصادی برای چاپ می‌گردند. این کارتریج‌های شخص ثالث به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که با برند و مدل خاصی از چاپگر مطابقت داشته باشند. بنابراین، مطمئن شوید که قبل از خرید به‌اندازه‌ی کافی تحقیق کرده‌اید تا کارتریج مناسب برای چاپگر خود را پیدا کنید. کارتریج‌های سازگار معمولاً قیمتشان ارزان‌تر از کارتریج‌های OEM است؛ اما کیفیت و عملکرد مشابهی به کاربر ارائه می‌دهند.

البته مانند تمامی محصولاتی که تولیدکنندگان شخص ثالث می‌سازند، کارتریج‌های سازگار را نیز شرکت سازنده‌ی چاپگرها به‌رسمیت نمی‌شناسند و ممکن است استفاده از آن‌ها گارانتی دستگاه شما را باطل کند. بنابراین، توصیه می‌کنیم که اگر گارانتی دستگاه شما تمام شده، از این کارتریج‌ها استفاده کنید؛ زیرا خریدهایی بسیار به‌صرفه محسوب می‌شوند.

کارتریج‌های پرشده

دیدگاهتان را بنویسید