چگونه طول عمر تلویزیون را افزایش دهیم؟ | بهمن 1401

چگونه طول عمر تلویزیون را افزایش دهیم؟ | بهمن 1401

توصیه می‌کنیم سطح کنتراست تلویزیون خود را بر روی حالت استاندارد تنظیم کنید و بهتر است که هر چند وقت یکبار، سطح کنتراست تلویزیون را تغییر داده و آن را روی حالت جدیدی قرار دهید.

استفاده از پارچه میکروفایبر

استفاده از پارچه‌های میکروفایبر یکی از بهترین راه‌کارهای موجود برای تمیز کردن تلویزیون می‌باشد. این پارچه‌ها به علت ساختار بسیار مناسبی که دارند می‌توانند تمام آلودگی های روی سطح تلویزیون را پاک کنند.

استفاده از پارچه‌های ضخیم با بافت سخت باعث می‌شود بر روی نمایشگر تلویزیون شما خط‌ های ریزی به‌وجود بیاید که کیفیت تصویر و زیبایی تلویزیون را از بین می‌برد.

استفاده نکردن از محلول های پاک کننده

استفاده از محلول‌های پاک کننده به ویژه محلول‌های حاوی الکل ، استون و … از عوامل بسیار مضر برای طول عمر تلویزیون می‌باشد. برای تمیز کردن تلویزیون بهتر است از محلول‌های مخصوص این کار استفاده کنید. قبل از تمیز کردن تلویزیون ابتدا دستگاه را از برق بکشید و سپس دستمال را به محلول مخصوص آغشته کرده و بر روی صفحه نمایش بکشید. توجه داشته باشید که محصول را به هیچ عنوان به صورت مستقیم بر روی تلویزیون نریزید.

استفاده از تنظیم‌کننده ولتاژ یا محافظ برق

نوسانات جریان برق، قطع ناگهانی برق شهری و … جز عوامل بسیار تاثیرگذار بر طول عمر تلویزیون‌ها می‌باشند. قطع شدن ناگهانی برق و نوسانات جریان برق جز اتفاقاتی هستند که کنترل و جلوگیری از آن‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد.

در نتیجه شما باید برای افزایش طول عمر تلویزیون خود و حفظ سلامتی آن از یک تنظیم‌کننده ولتاژ یا محافظ مرغوب استفاده نمایید. دقت داشته باشید که حتما از یک محصول با کیفیت برای تلویزیون خود استفاده نمایید زیرا محافظ های بی‌کیفیت نه تنها باعث حفظ سلامتی تلویزیون نمی‌شوند بلکه می‌توانند آسیب‌های جدی‌تری نیز به تلویزیون وارد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید