پتنت مایکروسافت: کوله‌پشتی هوشمندی که می‌بیند و می‌شنود! | بهمن 1401

پتنت مایکروسافت: کوله‌پشتی هوشمندی که می‌بیند و می‌شنود! | بهمن 1401

کوله‌پشتی مایکروسافت به امکاناتی مثل دوربین، میکروفون، اسپیکر، رابط شبکه، پردازنده و حافظه ذخیره سازی مجهز شده است.

امروزه دستیارهای دیجیتال به‌دلیل پیشرفت سریع فناوری و محاسبات پیچیده، کاربردی‌تر شده‌اند. مایکروسافت توضیحاتی درمورد بهبود دستیارهای دیجیتال پوشیدنی ارائه داده و ادعا می‌کند این ابزارها می‌توانند کارهای مختلفی برای کاربران انجام دهند.

درخواست ثبت‌اختراع مایکروسافت به همه‌ی قابلیت‌های کوله‌پشتی هوشمندش اشاره دارد. به‌عنوان مثال می‌توان از کوله پرسید آیا می‌توانید در محلی که در آن‌جا حضور دارید اسکی کنید یا خیر. این محصول محیط اطراف را به‌طور خودکار اسکن می‌کند تا بتواند به درخواست شما پاسخ دهد.

شما می‌توانید جلوی پوستر کنسرت موردعلاقه‌تان به کوله‌پشتی مایکروسافت دستور دهید برای شرکت در این رویداد، پیام یادآوری به تقویم اضافه کند. اگر در فروشگاه مواد غذای هستید امکان پرسیدن قیمت کالا و همچینن قیمت آن در دوره‌های زمانی گذشته دراختیارتان خواهد بود. همچنین می‌توان از کوله‌پشتی درخواست کرد قیمت محصول موردنظر را با فروشگاه‌های دیگر مقایسه کند.

درواقع دستگاه پوشیدنی مایکروسافت با کمک هوش منصوعی می‌تواند به‌عنوان دستیار دیجیتال عمل کند. این شرکت می‌گوید کوله‌پشتی‌ مذکور می‌تواند با درک بهتر از محیط به سؤالات کاربر درمورد آن محل پاسخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید