نخستین اطلاعات از مشخصات شیائومی ۱۴ فاش شد | بهمن 1401

نخستین اطلاعات از مشخصات شیائومی ۱۴ فاش شد | بهمن 1401

شیائومی در ماه دسامبر از گوشی‌های پرچم‌دار سری شیائومی ۱۳ در دو نسخه‌ی استاندارد و پرو رونمایی کرد. طبق گزارش‌های متعدد، این برند احتمالاً در آینده‌ی نزدیک گوشی رده‌بالای دیگری به‌نام شیائومی ۱۳ اولترا را معرفی خواهد کرد. به‌هرحال از همین حالا اولین اطلاعات درمورد نسل بعدی پرچم‌داران غول فناوری چینی یعنی سری شیائومی ۱۴ دردسترس قرار گرفته است. طبق اعلام افشاگر محبوب خبرهای فناوری Ice Universe، بدنه‌ی شیائومی ۱۴ نسبت‌ به جدیدترین نسل آیفون باریک‌تر خواهد بود و از نمایشگرهای ساخت Huaxing Optoelectronics بهره خواهد برد.

Huaxing صفحه‌نمایشی با حاشیه‌های بسیار ناچیز تولید کرده است. درواقع ضخامت حاشیه‌های این نمایشگر در هر چهار طرف، یک میلی‌متر است. در مقام مقایسه لبه‌ی پایینی گوشی‌های استاندارد بازار اکنون ۱٫۴۵ میلی‌متر ضخامت دارد. بدین‌ترتیب نسبت صفحه‌نمایش به بدنه‌ی شیائومی ۱۴ به رقم چشم‌گیری خواهد رسید و کاربران احساس بهتری از تماشای محتوا روی آن تجربه خواهند کرد.

به گزارش گیزچاینا، Huaxing روش مسیریابی مدار اولیه‌ی حاشیه‌ی پایینی نمایشگرهای خود را اصلاح کرده و آن را بهبود داده است. این شرکت همچنین برای دستیابی به حاشیه‌های بسیار باریک و یکسان در هرچهار طرف پنل صفحه‌نمایش خود، از طراحی جدیدی در ساختار مدار آن بهره گرفته است. می‌توان از این نمایشگرها روی طیف گسترده‌ای از گوشی‌های هوشمند با فرم‌فکتورهای متفاوت استفاده کرد.

اگرچه حاشیه‌ی صفحه‌نمایش Huaxing فقط یک میلی‌متر است، اما باید توجه داشت که تولید انبوه چنین نمایشگری به آزمایش‌های پیچیده‌ مثل آزمون‌های سقوط نیاز دارد. بدین‌ترتیب احتمال دارد ضخامت حاشیه‌ها در نسخه‌ی نهایی این نمایشگرها کمی بیشتر از یک میلی‌متر باشد. اکنون انتظار داریم شیائومی ۱۴ در اواخر سال جاری با این نوع صفحه‌نمایش عرض شود که می‌تواند عنوان باریک‌ترین حاشیه‌ی نمایشگر گوشی‌های هوشمند را برای این شرکت به‌ارمغان بیارود.