نحوه استعلام وضعیت گذرنامه | بهمن 1401

نحوه استعلام وضعیت گذرنامه | بهمن 1401

در مورد استعلام آخرین وضعیت پاسپورت از طریق سرویس پیامکی نیز لازم است این نکته را ذکر کنیم که این سرویس در بعضی از مواقع دچار اختلال شده و با تأخیر پیامک را ارسال می‌کند. بنابراین، اگر می‌خواهید سریع‌تر و ساده‌تر نتیجه استعلام وضعیت پاسپورت خود را دریافت کنید روش‌های دیگر را انتخاب کنید.

استعلام وضعیت گذرنامه از طریق سامانه ۱۱۰۰۳۰۰

یک سامانه پیامکی دیگر برای پیگیری آخرین وضعیت گذرنامه هم سرشماره ۱۱۰۰۳۰۰ است که برای استفاده از آن لازم است با همان شماره موبایلی که در فرم درخواست گذرنامه ثبت کرده‌اید به این سرشماره پیامک بفرستید.

برای این کار عدد 1 را در قالب یک پیامک به سرشماره ۱۱۰۰۳۰۰ ارسال کنید. در ادامه طبق دستور این سرویس که برای شما پیامک می‌شود پیش بروید و با ارسال کد ملی از وضعیت گذرنامه خود مطلع شوید. لازم به ذکر است که ارسال هر پیامک به این سرویس پیامکی ۱۰۰ تومان برای شما هزینه دارد.

استعلام وضعیت گذرنامه با تلفن ثابت

علاوه بر روش آنلاین و سرویس‌های پیامکی یک شیوه غیر حضوری و آفلاین دیگر برای اطلاع پیدا کردن از وضعیت پاسپورت این است که از طریق تلفن ثابت آن را پیگیری کنید. شماره‌ای که برای ارائه این خدمت در نظر گرفته شده ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ است.

برای استعلام آخرین وضعیت گذرنامه خود با یک تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس بگیرید و با راهنمایی اپراتور مراحل را طی کرده و از آخرین وضعیت گذرنامه خود مطلع شوید.

استعلام وضعیت گذرنامه از طریق پست

روش آخری که برای استعلام گرفتن وضعیت صدور گذرنامه خود دارید استفاده از سامانه شرکت ملی پست است. البته این روش در شرایطی کاربرد دارد که گذرنامه برای شما ارسال شده باشد و شما پس از ارسال یک کد مرسوله پستی دریافت کرده باشید. این کد پس از این که گذرنامه برایتان ارسال شود، به شماره موبایل شما پیامک می‌شود.

چنانچه به هر دلیل کد مرسوله پستی را در اختیار ندارید، برای دریافت کد مرسوله یا همان بارکد پستی را دریافت کنید، می‌توانید با شماره ۱۹۳، که متعلق به شرکت پست است، تماس بگیرید. پس از تماس گرفتن با این شماره، عدد ۲ را وارد کنید پس از آن، با وارد کردن کد ملی بارکد پستی ۱۶ رقمی گذرنامه ارسال‌شده شما خوانده و اعلام می‌‌شود.

هر زمانی که بارکد پستی خود را در اختیار داشتید می‌توانید به سایت سامانه رهگیری مرسولات شرکت ملی پست به نشانی www.tracking.post.ir مراجعه کنید و با وارد کردن کد مرسوله از آخرین وضعیت گذرنامه خود مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید