شروع یک پایان؛ چرا ویژن پرو آینده اپل را شکل خواهد داد؟ | بهمن 1401

شروع یک پایان؛ چرا ویژن پرو آینده اپل را شکل خواهد داد؟ | بهمن 1401

با دیدن تیتر احتمالاً تفاسیر متفاوتی از «شروع یک پایان» در ذهنتان خطور کرده است: از احتمال پایان یافتن سلطه آیفون تا اتمام عصر طلایی کوپرتینویی‌ها در صنعت تکنولوژی. هرکدام از آن‌ها می‌توانند درست باشند و این خود مخاطب است که با خواندن مقاله تصمیم خواهد گرفت که چه آینده‌ای در انتظار اپل خواهد بود!

درواقع، قصد داریم در رابطه با اهمیت محصولی صحبت کنیم که پس از رونمایی، محتوای مرتبط با آن همچون سونامی اینترنت را غرق کرده است؛ محصولی جنجالی که به‌خاطر قیمت ۳۵۰۰ دلاری‌اش نقدهای بسیاری بر آن وارد می‌شود و درعین‌حال، بسیاری از طرفدارن آن را انقلاب بعدی صنعت فناوری می‌دانند و عده‌ای نیز صرفاً به‌دلیل ساخت اپل بودن، از آن متنفرند!

بااین‌حال، نباید فراموش کنیم که اغلب ما پیش از آنکه طرفدار کدام برند یا شرکت خاصی باشیم، شیفتگان دنیای غنی فناوری هستیم؛ دنیایی که شاید بسیاری از ما به‌دلیل ناحیه جغرافیایی یا توانایی مالی امکان استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا را نداشته باشیم؛ اما این دلیل نمی‌شود که از دستاوردها چشم‌پوشی کنیم، برایش هیجان نداشته باشیم و رویای داشتن آن محصول را در ذهن حک نکنیم.

به هر روی، ویژن پرو محصولی است که قطعاً بسیاری از افراد دوست دارند استفاده آن را تجربه کنند؛اما شاید بی‌راه نباشید که بگوییم شمشیری دولبه برای اپل خواهد بود. ویژن پرو ازآنچه که فکر می‌کنید محصول مهم‌تری برای شرکت تحت رهبری تیم کوک محسوب می‌شود و عملاً شرط‌بندی اپل برای آینده است!

تقرییاً ۱۷ سال پیش، استیو جابز فقید روی صحنه رفت و نخسیتن آیفون را رونمایی کرد؛ محصولی که انقلاب گوشی‌های هوشمند را شکل داد، تعامل کاربر با نمایشگر لمسی را بازتعریف کرد و اپ‌استوری برای میلیون‌ها کاربر و توسعه‌دهنده ساخت! شاید ویژن پرو آن زرق و برق رونمایی نخستین آیفون با تشویق‌های متعدد حضاری که از تعجب میخ‌کوب شده‌بودند، نداشته باشد؛ اما دقیقاً همان مسیری را طی می‌کند که آیفون بر آن قدم گذاشت!

دیدگاهتان را بنویسید