سری پیکسل ۸ احتمالاً با باتری بزرگ‌تر و سرعت شارژ بیشتر از نسل قبل عرضه می‌شوند | بهمن 1401

سری پیکسل ۸ احتمالاً با باتری بزرگ‌تر و سرعت شارژ بیشتر از نسل قبل عرضه می‌شوند | بهمن 1401

پیکسل ۸ گوگل به‌جای باتری ۴۲۷۰ میلی‌آمپرساعتی نسل قبل به باتری ۴۴۸۵ میلی‌آمپرساعتی مجهز خواهد شد. مدل پرو این گوشی نیز به‌جای باتری ۴۹۲۶ میلی‌آمپرساعتی از باتری ۴۹۵۰ میلی‌آمپرساعتی بهره خواهد برد.

پشتیبانی از وای‌فای ۷

سری پیکسل ۶ و پیکسل ۷ با استاندارد وای‌فای 6E عرضه شدند؛ اما انتظار داریم گوگل سری پیکسل ۸ را به وای‌فای ۷ مجهز کند؛ البته این خبر هنوز رسماً تأیید نشده است.

سایر ویژگی‌ها

قابلیت Ultra WideBand یا UWB فناوری بی‌سیم نسبتاً جدیدی است که امکان اندازه‌گیری فاصله‌ی بسیار دقیق بین دستگاه‌های مختلف را ارائه می‌دهد. به‌عنوان مثال، ایرتگ‌های اپل با استفاده از این تکنولوژی، آیفون‌های مجهز به UWB را مستقیماً به موقعیت مکانی خود هدایت می‌کنند.

گوگل اولین‌بار UWB را در پیکسل ۶ پرو ارائه داد و این قابلیت را در پیکسل ۷ پرو نیز حفظ کرد. اکنون گفته می‌شود مدل پرو پیکسل ۸ با همین ویژگی دردسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

طبق اسناد رسمی گوگل، این شرکت دستگاه‌های پیکسل خود را در ۱۷ کشور جهان عرضه می‌کند که از این نظر با سایر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند فاصله‌ی زیادی دارد. به‌عنوان مثال، محصولات اپل به‌طور رسمی در ۱۳۹ کشور فروخته می‌شوند؛ بنابراین، شاید دسترسی به گوشی‌های جدید پیکسل برای افراد ساکن کشورهای کوچک کمی سخت باشد.

اتریش، سوئيس، بلژیک و پرتغال ازجمله کشورهایی هستند که انتظار می‌رود رسماً شاهد فروش سری پیکسل ۸ باشند.

دیدگاهتان را بنویسید