تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی سامسونگ، آیفون و شیائومی | بهمن 1401

تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی سامسونگ، آیفون و شیائومی | بهمن 1401

متنی حاوی «نتیجه‌ی درخواست فعال‌سازی اینترنت از‌طریق پیامک ارسال خواهد شد» نمایش داده می‌شود و پس‌از‌آن باید منتظر بمانید تا تنظیمات همراه اول را به‌صورت پیامک دریافت کنید. ارسال پیامک فعال‌سازی زمان زیادی طول نمی‌کشد و معمولاً چند ثانیه پس از فرستادن درخواست، پیامک تنظیمات به گوشی کاربر ارسال خواهد شد.

دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت همراه اول

متأسفانه برخلاف ایرانسل در سایت همراه اول امکان انجام تنظیمات به‌صورت آنلاین وجود ندارد و شاید این یکی از مزیت‌های ایرانسل درمقایسه‌با این اپراتور باشد؛‌ بااین‌حال، روش‌های دیگری برای انجام تنظیمات همراه اول ارائه شده است که می‌توانید به‌دلخواه یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و تنظیمات لازم را انجام دهید.

تنظیمات نقطه‌ی دستیابی (APN) همراه اول

اگر می‌خواهید تنظیمات APN را به‌صورت دستی پیش ببرید و به استفاده از کد دستوری یا ارسال پیامک تمایلی ندارید، در تنظیمات تلفن‌همراه به Mobile Networks بروید و سپس Access Point Names را انتخاب کنید. حالا باید Add APN را بزنید و یک VPN جدید ایجاد کنید.

روی Name ضربه بزنید و در صفحه‌ی پیش رو، MCI-Internet را وارد کنید.

کلمه‌ی mcinet را در قسمت APN تایپ کنید. در سایر قسمت‌ها، نیازی نیست عبارت یا کلمه‌ی خاصی را بنویسید.

کار تمام است و برای فعال‌سازی APN جدید فقط باید حباب کنار آن را لمس کنید تا به رنگ آبی یا سبز درآید.

تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی‌های آیفون

اگر از گوشی آیفون استفاده می‌کنید، از سه روش مختلف کد دستوری و ارسال پیامک و به‌صورت دستی می‌توانید برای انجام تنظیمات همراه اول استفاده کنید.

فعال‌سازی اینترنت همراه اول در گوشی آیفون از‌طریق کد دستوری

درست مانند اندروید، تنظیمات همراه اول در گوشی‌های آیفون را نیز به چند روش می‌توان انجام داد. شاید سریع‌ترین این روش‌ها استفاده از کد USSD باشد که در بخش تنظیمات همراه اول در اندروید نیز به آن اشاره کردیم. اگر قصد دارید تنظیمات را به این شیوه انجام دهید، کد دستوری #231*10* را در شماره‌گیر گوشی وارد کنید و روی دکمه‌ی سبز ضربه بزنید. پس از چند ثانیه، تنظیمات لازم را ازطریق پیامک دریافت خواهید کرد.

تنظیمات اینترنت همراه اول در آیفون با ارسال پیامک

چنانچه به هر دلیلی به استفاده از روش اول تمایلی ندارید یا پس از مدتی طولانی پیامک مدنظر را دریافت نکردید، ارسال پیامک به شماره‌ی ۸۰۸۸ راهکار دیگری است که همراه اول برای انجام تنظیمات اینترنت ارائه می‌دهد.

برای استفاده از این روش، لازم است مدل تلفن‌همراهتان را به‌صورت پیامک برای شماره‌ی ۸۰۸۸ ارسال کنید و سپس منتظر پاسخ آن بمانید. مدل گوشی باید با حروف انگلیسی نوشته شود؛ مثلاً iPhone 12. همراه اول پس از بررسی درخواست شما، تنظیمات اینترنت مربوط به تلفن‌همراه را برایتان ارسال خواهد کرد.

تنظیمات اینترنت همراه اول در آیفون به‌صورت دستی

آخرین روش برای انجام تنظیمات همراه اول در گوشی آیفون این است که تنظیمات را به‌صورت دستی پیش ببرید. برای شروع وارد تنظیمات (Setting) شوید و گزینه‌ی Cellular را انتخاب کنید. حالا به بخش Cellular Data Network بروید و در بخش APN کلمه‌ی mcinet را تایپ کنید. حالا تنظیمات را ذخیره کنید. به‌همین‌راحتی می‌توانید تنظیمات اینترنت را به‌صورت دستی انجام دهید.

تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی‌های سامسونگ

برای انجام تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ به‌صورت دستی فرایند زیر را طی کنید:

  • در تنظیمات (Setting) گوشی به قسمت ارتباطات (Connections) وارد شوید.
  • در این مرحله شبکه‌ی موبایل (Mobile Network) را انتخاب کنید و روی Access Point Name ضربه بزنید.