تغییر نام‌کاربری مدیرعامل توییتر(ایکس)، ترول‌ها را دست‌به‌کار کرد | بهمن 1401

تغییر نام‌کاربری مدیرعامل توییتر(ایکس)، ترول‌ها را دست‌به‌کار کرد | بهمن 1401

ایلان ماسک در آخرین هفته‌ی جولای اعلام کرد نام توییتر را به ایکس (X) تغییر می‌دهد که این موضوع نشان‌دهنده‌ی وسواس همیشگی میلیاردر معروف نسبت‌به حرف X است. لیندا یاکارینو در ماه می به‌عنوان مدیرعامل توییتر انتخاب شد و اکنون برای جشن گرفتن تغییر نام توییتر به ایکس، نام کاربری خود را از lindayaccs به lindayaX تغییر داد و بلافاصله پس‌از اینکار، یکی از کاربران، نام کاربری قدیمی یاکارینو را برای خود ثبت کرد.

نام کاربری lindayaccs اکنون متعلق به‌کسی است که حداقل حس شوخ‌طبعی قابل‌قبولی دارد. این اکانت‌ شباهت بسیار زیادی به حساب قبلی یاکارینو دارد و حتی از عکس واقعی او استفاده می‌کند، با این تفاوت که در چندین بخش از این صفحه عبارت parody نوشته شده است.

حساب جعلی یاکارینو بسیار فعال است و جوک‌های ساده‌ای مانند «سلام خزنده‌ها!» و «بیایید به توییتر برگردیم! کی با منه؟» منتشر می‌کند.

شخصی که نام کاربری قبلی مدیرعامل ایکس را برای خود ثبت کرده، هیچ‌کدام از خط‌مشی‌های این پلتفرم اجتماعی را زیرپا نمی‌گذارد. این شرکت می‌گوید اکانت‌های تقلیدی در ایکس مجاز هستند و می‌توانند از عناصر هویت شخص دیگری استفاده کنند؛ البته برای چنین کاری باید کلمات parody، fake و fan یا commentary را در نام کاربری و توضیحات بیوگرافی خود درج کنند. به‌هر حال ماسک تمایل خود را برای حذف یا تغییر برخی قوانین شرکتش نشان داده است و بنابراین احتمال دارد عمر حساب کاربری جعلی lindayaccs کوتاه‌مدت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید