تشخیص گوشی آیفون تعمیر شده | بهمن 1401

تشخیص گوشی آیفون تعمیر شده | بهمن 1401

گام پنجم: کل کدها و نوشته‌ها را انتخاب کنید و سپس کپی کرده و در Note جدید الصاق (Paste) کنید.

گام ششم: اکنون در فایل نوت عبارت «BatteryCycleCount» را جستجو کنید. در مقابل آن عددی بین ۰ تا ۲۰۰۰ مشاهده خواهید کرد که تعداد سیکل شارژ باتری را نشان می‌دهد.

فرض کنید قصد خرید آیفون دست دومی را دارید که ۳ سال فعال بوده است؛ بنابراین اگر به‌طور میانگین هر دوروز یک‌بار دستگاه شارژ شده باشد، سیکل باتری باید بیشتر از ۵۰۰ باشد. هرچند غالباً گوشی‌های آیفون به صورت روزانه به شارژ نیاز دارند؛ اما نظم کاربر در شارژ گوشی می‌تواند روی تعداد سیکل شارژ اثرگذار باشد.

برای مثال، اگر کاربر به‌طور مداوم گوشی را در بازه‌ی ۲۰ تا ۸۰ درصد شارژ کند، قطعاً باتری عمر طولانی‌تری خواهد داشت و در دراز مدت ممکن است چرخه‌ی شارژ کم‌تری را نشان دهد.

اما، اگر فایل log-aggregated را پیدا نکردید نگران نباشید. ممکن است به‌دلیل برخی تنظیمات این فایل تولید نشود. بنابراین، برای تولید این فایل مراحل زیر را طی کنید:

گام اول: در قسمت Analytics & Information گزینه‌های زیر را فعال کنید:

  • گزینه Share iPhone Analytics
  • گزینه Improve Siri & Dictation
  • گزینه Share iCloud Analytics

گام دوم: حدود ۲۴ ساعت صبر کنید و در این مدت یک‌بار باتری را تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید و بعد از آن مجدداً مراحل را برای یافتن فایل log-aggregated دنبال کنید. اگر فایل همچنان پیدا نشد ۲۴ ساعت دیگر صبر کنید، گاهی تولید آن گزارش ۲ تا ۳ روز زمان می‌برد.

با‌این حال، تشخیص آیفون تعمیری در مدل‌های قدیمی با نسخه‌های پایین‌ترِ آی‌اواس خیلی قابل اتکا نیست و بهتر است برای بررسی دقیق آن، گوشی را نزد متخصص تعمیرات ببرید تا با بررسی پیچ‌ها با ذره‌بین و برخی ترفندهای دیگر از تعمیری نبودن آن مطمئن شوید.

علاوه‌براین، راهنمای خرید گوشی دست دوم می‌تواند نکات زیادی را نشان دهد که برای انتخاب بهترین گوشی به کمک شما بیاید.

تشخیص آب‌خوردگی گوشی آیفون

تشخیص آب‌خوردگی گوشی آیفون فرایند پیچیده‌ای ندارد و خود شرکت اپل تمهیداتی را برای این منظور درنظر گرفته است. درواقع، اپل روی آیفون و اکثر آیپدها نشانگر تماس با مایعات (Liquid Contact Indicator) یا همان LCI را نصب می‌کند تا علاوه‌بر خریداران دستگاه‌های دست دوم آیفون و آیپد، بلکه خودش با کمک آن تماس دستگاه با مایعات را تشخیص دهد.

کاربرد نشانگر تماس مایعات برای اپل این است که تماس با مایعات شامل گارانتی نمی‌شود؛ بنابراین، رنگ نشانگر که در حالت عادی سفید یا نقره‌ای است، پس‌از تماس با آب یا مایعات دارای آب به رنگ قرمز درخواهد آمد. این نشانگر بدون بازکردن دستگاه قابل مشاهده است.

دقت داشته باشید که رنگ نشانگر در رطوبت یا تغییرات دمایی قرمز نمی‌شود و فقط در تماس مستقیم با آب تغییر رنگ می‌دهد. محل قرارگیری نشانگر تماس با مایعات در قسمت خشاب نصب سیم‌کارت قرار دارد. برای مثال، طبق تصویر زیر نشانگر تماس با مایعات در گوشی آیفون ۱۱ را مشاهده کنید.