بهترین گوشی های 2023 ؛ پرچمدار، میان رده، اقتصادی | بهمن 1401

بهترین گوشی های 2023 ؛ پرچمدار، میان رده، اقتصادی | بهمن 1401

اپل احتمالا پس از چند سال، طراحی بدنه‌ی آیفون را در سال ۲۰۲۳ اصلاح می‌کند. پیش‌بینی می‌شود آیفون‌های نسل جدید به‌جای لبه‌ی کاملا تخت، به لبه‌ی نسبتا مدور مجهز باشند. این زبان طراحی مشابه آیفون 5c و نسل جدید مک بوک خواهد بود، با این توضیح که لبه‌ی دستگاه به سمت پنل پشتی خمیدگی پیدا می‌کند.

اپل هر سال تمامی آیفون‌های جدید را به قوی‌ترین پردازنده‌ی دنیای موبایل مجهز می‌کرد، اما A16 Bionic در سال ۲۰۲۲ صرفا وارد آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس شد. در همین راستا پیش‌بینی می‌شود صرفا آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس به پردازنده‌ی A17 Bionic مجهز باشند. A17 Bionic احتمالا اولین پردازنده‌ی موبایلی سه نانومتری دنیا خواهد بود.

آیفون ۱۵ پرو مکس ممکن است با فریم تیتانیومی از راه برسد. این گوشی احتمالا دکمه‌های غیرمتحرک خواهد داشت و به رم پرظرفیت‌تر و پرسرعت‌تر مجهز خواهد بود. اپل امسال برای اولین بار در تاریخ، آیفون را به درگاه USB-C مجهز می‌کند.

آیفون ۱۵ پرو مکس یکی از بهترین گوشی های 2023 محسوب می‌شود، اما متأسفانه به دلیل ممنوعیت واردات آیفون از ۱ اسفند ۱۴۰۱، خرید این گوشی در ایران تقریبا غیرممکن است. البته حتی در صورت وارد شدن آیفون ۱۵ پرو مکس به ایران، قیمت این گوشی سربه‌فلک خواهد کشید.

پیکسل ۸ پرو گوگل

دیدگاهتان را بنویسید