«بله» تأیید کرد: تصویر منتشرشده در فضای مجازی مربوط به سیستم مانیتورینگ بله است | بهمن 1401

«بله» تأیید کرد: تصویر منتشرشده در فضای مجازی مربوط به سیستم مانیتورینگ بله است | بهمن 1401

انتشار این تصویر باعث واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی شده و به شائبه دسترسی پیام‌رسان‌های ایرانی به اطلاعات و نقض حریم خصوصی آن‌ها دامن زد. در این صفحه مانیتور محتوایی قابل رؤیت است که به نظر می‌رسد متن پیام‌هایی است که کاربران در چت و گفت‌وگوهای آنلاین خود مطرح کرده‌اند. همین موضوع باعث شده که کاربران نسبت به سطح گسترده دسترسی کارمندان بله به اطلاعات و داده‌های کاربران معترض شوند.

گفتنی است که طبق آخرین آماری که عیسی زارع‌پور درباره تعداد کاربران پیام‌رسان‌های ایرانی اوایل اردیبهشت ماه امسال اعلام کرد، پیام‌رسان بله ۱۶.۵ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

به دنبال انتشار این تصویر پیام‌رسان بله بیانیه‌ای منتشر کرده و در آن توضیحاتی را ارائه کند. بر اساس آنچه در متن این بیانیه آمده است، بله این تصویر را تأیید کرده و توضیح داده که این تصویر به سیستم مانیتورینگ این پلتفرم مربوط می‌شود و اضافه کرده است: «بله به‌عنوان یک پلتفرم مانند تمام پلتفرم‌های دیگر موظف است تدابیر لازم را برای جلوگیری از کلاهبرداری‌ها و حفظ امنیت، درباره فعالیت کاربران خود در پلتفرم، اتخاذ کند.» بنابراین، طبق اعلام این پیام‌رسان چنین سطحی از دسترسی به مسئله تأمین امنیت کاربران مربوط می‌شود.

در ادامه این بیانیه نیز بله الگوریتم‌های این پیام‌رسان برای آنالیز پیام‌ها را توضیح داده است: ««برای کانال‌ها و بازوهایی که به‌صورت عمومی در دسترس هستند، بله از الگوریتم‌های خودکار برای آنالیز پیام‌ها برای جلوگیری از انتشار محتوای مجرمانه استفاده می‌کند.»

دیدگاهتان را بنویسید