با قانون جدید اتحادیه اروپا، باتری گوشی‌های هوشمند باید قابل‌تعویض شود! | بهمن 1401

با قانون جدید اتحادیه اروپا، باتری گوشی‌های هوشمند باید قابل‌تعویض شود! | بهمن 1401

به‌گزارش اندروید آتوریتی، تمامی سازندگان از اپل گرفته تا سامسونگ باید شیوه‌ی طراحی گوشی‌هایشان را تغییر دهند. نمایندگان اتحادیه‌ی اروپا می‌گویند که باید روش Glass Sandwich در گوشی‌های هوشمند متوقف شود یا سازندگان راهی را برای اتصال قطعات بدون چسب ابداع کنند.

هرچند قانون استفاده از باتری‌های قابل‌تعویض برای کشورهای اتحادیه اروپا تصویب شده است، سازندگان محصولات را به‌طور اختصاصی برای آن‌ها طراحی نمی‌کنند. بااین‌حال، ممکن است قانون جدید در سراسر جهان فراگیر شود.

ناگفته نماند که قانون اجباری‌شدن استفاده از باتری‌های قابل‌تعویض در گوشی‌های هوشمند تا چند سال دیگر اجرایی نخواهد شد و سازندگان تا سال ۲۰۲۷ فرصت دارند که تغییرات مورد‌نیاز خود را اعمال کنند.

همچنین، اگر سازندگان برای اعمال تغییرات به زمان بیشتری نیاز داشته باشند، اتحادیه‌ی اروپا می‌تواند این محدودیت زمانی را تمدید کند. قانون جدید اتحادیه‌ی اروپا بیشتر تلاشی برای کاهش زباله‌های زیست‌محیطی است.

نمایندگان اتحادیه‌ی اروپا با صراحت اعلام کردند که می‌خواهند صنعت فناوری در حوزه‌ی باتری‌ها مسئولیت بیشتری داشته باشد. همچنین، این قانون شامل بخش‌هایی در‌خصوص بازیافت‌پذیر‌بودن باتری‌ها و استفاده حداقلی از فلزات گران‌بها و اهداف سخت‌گیرانه‌تر برای جمع‌آوری زباله‌ها می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید