بالاخره بدون ریست‌کردن گلکسی واچ می‌توانید آن را به گوشی دیگری متصل کنید | بهمن 1401

بالاخره بدون ریست‌کردن گلکسی واچ می‌توانید آن را به گوشی دیگری متصل کنید | بهمن 1401

گوگل در طول زمان قابلیت‌های کوچک و بزرگی را به سیستم‌عامل Wear OS خود اضافه کرده است؛ اما هنوزهم ویژگی‌هایی آزاردهنده‌ای از دوران نه‌چندان موفق این سیستم‌عامل، مثل اجبار به بازنشانی ساعت به تنظیمات کارخانه برای اتصال به گوشی هوشمند دیگر می‌توان یافت؛ ولی براساس شایعه‌ای جدید، این مشکل برطرف خواهد شد.

در چند سال گذشته، گوگل تصمیم گرفته است تا برای رقابت بهتر ساعت‌های هوشمند مبتنی‌بر سیستم‌عامل Wear OS با اپل واچ، آن‌ها را به قابلیت‌های بهتر و بیشتری مجهز کند و مشکلات آن را کاهش دهد. گوگل این تصمیم را با Wear OS 3 شروع کرد که تغییر بزرگی درمقایسه‌با نسل قبلی خود بود و به‌نظر می‌رسد برای نسخه‌ی بعدی سیستم‌عامل نیز برنامه‌هایی در سر دارد.

اجبار به بازنشانی به تنظیمات کارخانه برای تغییر گوشی متصل به ساعت هوشمند حتی زمانی که هر دو گوشی از یک حساب کاربری گوگل استفاده می‌کنند، چندان تجربه‌ی جذابی نیست. بااین‌حال، براساس گزارشی که 9to5google منتشر کرده، سامسونگ، یکی از تولیدکنندگان ساعت‌های مبتنی‌بر Wear OS، در جدید‌ترین نسخه از رابط کاربری OneUI خود که برپایه‌ی Wear OS 4 است، این مشکل را برطرف کند.

درحال‌حاضر، One UI 5 در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد؛ ولی قابلیتی جدید با عنوان (ساعت خود را بدون تنظیم مجدد جا‌به‌جا کنید یا Transfer your watch without resetting) در نسخه‌ی پایدار آن دیده می‌شود. ناگفته نماند برای بهره‌گیری از این قابلیت باید برنامه‌ی Galaxy Wearable را داشته باشید و دستگاه‌ها به هم متصل باشند و پنجره‌ای پاپ‌‌آپ را حین فرآیند انتقال نمایش دهند.

به‌گفته‌ی 9to5Google، ممکن است قابلیت تغییر گوشی بدون نیاز به ریست ساعت، برای تمام ساعت‌هایی دردسترس قرار بگیرد که از سیستم‌عامل Wear OS 4 استفاده خواهند کرد.

از نظر شما آیا قابلیت تغییر گوشی متصل به ساعت هوشمند قابلیتی کاربردی است؟ شما چه قابلیتی را دوست دارید در نسخه‌ی بعدی Wear OS ببینید؟

دیدگاهتان را بنویسید