این برنامه با هوش مصنوعی، ویدیوهای گرفته شده با آیفون را به محتوای کاملاً جدید تبدیل می‌کند | بهمن 1401

این برنامه با هوش مصنوعی، ویدیوهای گرفته شده با آیفون را به محتوای کاملاً جدید تبدیل می‌کند | بهمن 1401

ابزارهای هوش مصنوعی مولد مثل DALL-E امکان تولید تصاویر موردنظر شما را با دریافت توضیحات متنی ساده فراهم کرده‌اند. ازسوی دیگر، محققان درحال توسعه‌ی ابزارهای تولیدکننده‌ی ویدیو مبتنی‌بر هوش مصنوعی هستند.

اکنون استارتاپ هوش مصنوعی Runway اپلیکیشن جدیدی توسعه داده است که نگاهی اجمالی و البته وسوسه‌انگیز به آینده‌ی ابزارهای تولید ویدیو هوش مصنوعی ارائه می‌دهد.

Runway نسخه‌ی iOS برنامه‌ی RunwayML را چند روز قبل منتشر کرده است. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد با درخواست موردنظر خود و استفاده از پیش‌تنظیم‌های مختلف، ویدیوهای ضبط‌شده با آیفون خود را به کلیپ کاملاً جدیدی تبدیل کنید.

به‌عنوان مثال Runway با انتشار پستی در توییتر، ویدیویی از یک سگ را به‌تصویر می‌کشد که با استفاده از برنامه‌ی هوش مصنوعی این شرکت به ویدیوی یک گربه با ظاهر هنری تبدیل می‌شود.

البته ویدیوهای تولید شده با برنامه‌ی Runway همیشه بی‌نقص نیستند و امکان دارد برخی سوژه‌ها به‌شکل پیچ‌وتاب‌دار نمایش داده شوند. البته باید درنظر داشته باشیم این نوع خروجی‌های غیرمنتظره در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی ابزارهای هوش مصنوعی مولد، طبیعی هستند.

فناوری تبدیل ویدیو Runway موسوم‌به Gen-1 ابتدا ماه فوریه معرفی شد و از آن زمان دردسترس کاربران دسکتاپ قرار دارد. اکنون نسخه‌ی آیفون برنامه امکان ساخت ویدیوهای جدید را با روشی آسان‌تر دراختیار کاربران قرار می‌دهد.

به گزارش ZDNet، نسخه‌ی iOS برنامه‌ی RunwayML به‌طور رایگان منتشر شده است و شما می‌توانید آن را ازطریق اپ‌استور دانلود کنید. اگرچه فقط چند روز از انتشار این اپلیکیشن می‌گذرد اما درلحظه‌ی نوشته شدن این مقاله، در رتبه‌ی ۱۹ برترین برنامه‌های عکاسی فروشگاه اپل قرار گرفته است.

Runway ML خریدهای درون‌برنامه‌ای نیز دارد و کاربران می‌توانند طرح‌های اشتراکی مختلف آن را با توجه به نیاز خود خریداری کنند.

نسخه‌ی رایگان Runway ML تعداد ۱۲۵ اعتبار به کاربر ارائه می‌دهد و می‌توان با آن سه پروژه‌ی ویدیویی با خروجی 720p تولید کرد. گفتنی است تولید هرثانیه ویدیو در این اپلیکیشن به ۱۴ اعتبار نیاز دارد.

هزینه‌ی اشتراک طرح استاندارد Runway ML معادل ۱۴۴ دلار در سال است و ۶۲۵ اعتبار و امکان ساخت پروژه به تعداد نامحدود را دردسترس کاربران قرار می‌دهد. با خرید این طرح، واترمارک برنامه نیز از ویدیوها حذف شده و امکان صادر کردن فایل با وضوح 1080p نیز فراهم خواهد شد.

اشتراک حرفه‌ای Runway ML نیز ۳۳۵ دلار درسال هزینه دارد که شامل ۲۲۵۰ اعتبار رایگان، امکان ساخت پروژه به تعداد نامحدود، امکان تولید ویدیو با فرمت ProRes با حداکثر حجم ۵۰۰ گیگابایت و غیره می‌شود.