اسپاتیفای با هوش مصنوعی، تجربه‌ی گوشی دادن به ایستگاه رادیویی شخصی را ارائه می‌دهد | بهمن 1401

اسپاتیفای با هوش مصنوعی، تجربه‌ی گوشی دادن به ایستگاه رادیویی شخصی را ارائه می‌دهد | بهمن 1401

اسپاتیفای دی‌جی مبتنی‌بر هوش مصنوعی جدیدی ارائه داده است که فهرست پخش شخصی‌ کاربران را مدیریت می‌کند و حتی درمورد آن نظر می‌دهد. این پلتفرم ویژگی جدید را AI DJ in Your Pocket می‌نامد؛ ابزاری که سلیقه‌ی موسیقی کاربران را به‌خوبی می‌شناسد و براساس آن، فهرست پخشی شخصی‌سازی شده‌ای را برای آن‌ها پخش می‌کند.

تریلری که اسپاتیفای برای معرفی قابلیت دی‌جی هوش مصنوعی خود منتشر کرده است، نشان می‌دهد این ویژگی به‌طور دقیق حالت‌های یک مجری ایستگاه رادیویی را تقلید می‌کند. این ابزار با حذف موارد کم‌اهمیت، توضیحاتی را درمورد هنرمند یا آهنگ درحال‌پخش ارائه می‌دهد تا حسی شبیه گوش دادن به ایستگاه پخش موسیقی رادیویی را تجربه کنید، با این تفاوت که موسیقی‌ها براساس سلیقه‌ی شخصی شما مرتب‌سازی شده‌اند.

فهرست پخشی که دی‌جی هوش مصنوعی اسپاتیفای ایجاد می‌کند، بی‌نهایت است اما کاربران می‌توانند میان ژانرها یا هنرمندان جابه‌جا شوند. این ابزار با توجه به اقدامات کاربر، خود را بهینه‌سازی می‌کند تا در آینده آهنگ‌های بهتر و مرتبط‌تری برای او پخش کند.

به نوشته‌ی ورج، صدای مصنوعی د‌ی‌جی اسپاتیفای از فناوری صوتی Sonatic AI استفاده می‌کند؛ استارتاپی که سال گذشته به زیر چتر اسپاتیفای رفت. این شرکت می‌گوید کلمات واقعی که دی‌جی هوش مصنوعی آن بیان می‌کند از ترکیب منابع مختلفی مثل اتاق نویسندگان، متخصصان موسیقی، کارشناسان فرهنگی، متصدیان داده، فیلم‌نامه‌نویسان و فناوری هوش مصنوعی مولد OpenAI ایجاد می‌شوند.

امیلی گالووی، رئیس طراحی محصول اسپاتیفای در پاسخ به این سؤال که فهرست‌های ایجاد شده با دی‌جی هوش مصنوعی آن تا چه‌حد شخصی شده‌اند اعلام کرد:

گالووی در ادامه گفت:

به‌نظر می‌رسد مدل هوش مصنوعی اسپاتیفای تعدادی عبارت آماده دارد که آن‌ها را براساس موسیقی بعدی، سفارشی‌سازی می‌کند و شاید در برخی موارد به‌همان صورت ازپیش تعریف شده نمایش داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید