آپدیت جدید استیم، عملکرد این پلتفرم را در مک‌های اپل بهبود می‌دهد | بهمن 1401

آپدیت جدید استیم، عملکرد این پلتفرم را در مک‌های اپل بهبود می‌دهد | بهمن 1401

اپل در کنفرانس WWDC 2023 تلاش کرد macOS را به‌عنوان پلتفرمی گیمینگ جلوه دهد و همزمان بسیاری از توسعه‌دهندگان در حال کار روی محتواهای گیمینگ این سیستم‌عامل هستند.

در فاصله‌ی کوتاه پس از مراسم، اپلیکیشن استیم به‌روزرسانی مهمی دریافت کرده است و اکنون از شتاب سخت‌افزاری پشتیبانی می‌کند. به‌لطف این به‌روزرسانی، مک‌های اپل عملکرد بهتری در اجرای استیم خواهند داشت.

بر اساس گزارش 9to5Mac، جدیدترین به‌روزرسانی Steam مبتنی‌بر فریم‌ورک جدیدی است که این اپلیکیشن را قادر می‌سازد قابلیت‌هایی مشترک را در پلتفرم‌های مختلف ارائه دهد. رابط کاربری استیم در نسخه‌ی جدید ظاهر مدرن‌تری دارد و از منوها و فونت‌های جدیدی استفاده می‌کند.

به گفته‌ی استیم، نسخه‌ی جدید اپلیکیشن این شرکت افزون‌بر macOS در لینوکس نیز از شتاب سخت‌افزاری پشتیبانی می‌کند. استیم می‌گوید این تغییر باعث می‌شود کاربران «انیمیشن‌ها و اسکرول روان‌تر و رابط کاربری واکنش‌گراتر» ببینند.

استیم همچنین از بهبود سیستم نوتیفیکیشن خبر داده و گفته است نسخه‌ی جدید اپلیکیشن لایه‌ی بازطراحی‌شده‌‌ای در داخل بازی‌ها نمایش می‌دهد که به نوار ابزار (تول‌بار) مجهز است.

کاربران همچنین می‌توانند درباره‌ی بازی‌ای که در حال تجربه‌ی آن هستند یادداشت بنویسند و یادداشت‌ها را سنجاق کنند، حتی در حالت تمام‌صفحه. این قابلیت مخصوص کسانی است که راهنماهای قدم‌به‌قدم بازی‌ها را می‌نویسند.

دیدگاهتان را بنویسید