آموزش شیوه صحیح شارژ باتری گوشی های هوشمند | بهمن 1401

آموزش شیوه صحیح شارژ باتری گوشی های هوشمند | بهمن 1401

اگر در حال حاضر حتی یک برنامه مدیریت باتری روی گوشی خود نصب کرده‌اید، سریعا آن را پاک کنید. زیرا این برنامه‌ها دائما در پیش‌زمینه فعال هستند و رفتارهای مختلف گوشی شما را رصد می‌کنند و به جای اینکه باعث ذخیره باتری شما شوند و عمر آن را زیاد کنند، حجم زیادی از انرژی را هدر می‌دهند و باعث فشار آمدن به باتری گوشی شما می‌شوند.

اکثر این برنامه‌ها به منطور نشان دادن تبلیغات مختلف به کاربران توسعه یافته‌اند و شعار حفظ سلامت باتری شما از سوی آن‌ها، تنها یک بازاریابی و ترفند برای نصب آن‌هاست.

۸. جدا کردن قاب محافظ از گوشی

قاب‌های گوشی می‌توانند راهی عالی برای زیبا‌تر کردن گوشی شما و افزایش امنیت فیزیکی آن باشند. با این حال، وقتی صحبت از شارژ کردن می‌شود، می‌توانند مشکلاتی را در زمینه دما ایجاد کنند. هنگامی که باتری گوشی شما بیش از حد گرم می‌شود، می‌تواند به بقیه قطعات گوشی شما نیز آسیب برساند. برای ایمن بودن، در حین شارژ کردن قاب آن را جدا کنید، به خصوص اگر متوجه شدید که تلفنتان در حین اتصال به برق داغ می‌شود.

۹. اجازه ندهید باتری گوشی تا مدت زیادی خالی بماند

اگر قصد دارید برای مدتی طولانی از گوشی خود استفاده نکنید، بهتر است آن را تا نیمه شارژ کنید. اپل توصیه می‌کند که برای حفظ باتری، گوشی خود را هر ۶ ماه یکبار روشن کنید و آن را تا ۵۰ درصد شارژ کنید. همچنین برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، اگر باتری گوشی شما جدا می‌شود، سعی کنید آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

۱۰. روشن کردن حالت هواپیما هنگام شارژ

دیدگاهتان را بنویسید