آموزش سفارشی سازی ویندوز ۱۱ | بهمن 1401

آموزش سفارشی سازی ویندوز ۱۱ | بهمن 1401

در این صفحه موارد کاربردی دیگری نیز قرار دارند که در موردشان به اختصار توضیح می‌دهیم.

Automatically hide the taskbar: همانطور که از نامش پیدا است، وقتی چند ثانیه از نوار وظیفه استفاده نکنید، به‌طور خودکار پنهان می‌شود(این گزینه به‌طور پیش‌فرض خاموش است).

Show badges on taskbar apps: به برنامه‌ها اجازه می‌دهد یک نشان مانند شمارنده‌ی اعلان‌ها را در کنار نماد خود در نوار وظیفه نمایش دهند.

Show flashing on taskbar apps: این گزینه که درحالت پیش‌فرض روشن است به برنامه‌های موجود در نوار وظیفه اجازه می‌دهد زمانی که اعلان جدید یا به‌روزرسانی مهمی وجود دارد، رنگ نارنجی را نشان دهند.

Show my taskbar on all displays: در اینجا می‌توانید تعیین کنید که نوار وظیفه هنگام استفاده از دسکتاپ‌های متعدد قابل مشاهده باشد یا خیر.

Show recent searches when I hover over the search icon: درصورتی‌که نماد یا نوار جستجو را فعال کرده باشید، قابلیت مذکور این امکان را می‌دهد با نگه داشتن نشانگر ماوس روی نماد، جستجوهای اخیر خود را ببینید.

When using multiple displays, show my taskbar apps on: با فعال‌کردن این گزینه، هنگام استفاده از نمایشگرهای مختلف تعیین می‌کنید که برنامه‌های درحال اجرا در تمام نمایشگرها نمایش داده شوند یا فقط در صفحه‌ای که برنامه‌ی مربوطه در آن باز است.

Share any window from my taskbar: این امکان را می‌دهد که هر پنجره‌ای را به‌صورت مستقیم از نوار وظیفه به اشتراک بگذارید(برنامه‌های مذکور باید از این قابلیت پشتیبانی کنند).

Select the far corner of the taskbar to show the desktop: اگر این گزینه فعال باشد، با کلیک‌کردن روی لبه‌ی سمت راست نوار وظیفه تمامی برنامه‌ها کوچک می‌شوند.

با استفاده از تنظیماتی که گفتیم، می‌توانید ویندوز ۱۱ را مطابق با سلیقه‌ی خودتان شخصی‌سازی کنید؛‌ با‌این‌حال، اگر این موارد را خیلی محدود می‌دانید، ابزارهای دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را برای سفارشی‌سازی بیشتر به‌کار گیرید.

تغییر پس‌زمینه‌ی دسکتاپ با برنامه‌های جانبی

در حالی که ویندوز ۱۱ گزینه‌های زیادی را برای تصاویر پس‌زمینه، به‌خصوص با Windows Spotlight در اختیار کاربر قرار می‌دهد، ممکن است همچنان به تصاویر متفاوت‌تری نیاز داشته باشید و گزینه‌های فعلی ویندوز را خسته‌کننده بدانید. خود مایکروسافت برنامه‌ی Bing Wallpaper را برای چنین مواقعی توصیه می‌کند که تصویر زمینه دسکتاپ را برای استفاده‌ی روزانه از تصویر Bing تغییر می‌دهد. این برنامه را می‌توانید از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید.

شخصی‌سازی تم ویندوز با WindowBlinds

WindowBlinds یکی از قدیمی‌ترین ابزارهای شخصی‌سازی مایکروسافت است که به کاربر امکان می‌دهد ظاهر ویندوز را به شیوه‌ای عمیق‌تر تغییر دهد. با استفاده از این برنامه می‌توانید ظاهر ویندوز، نوار وظیفه و سایر عناصر رابط کاربری ویندوز به‌ویژه موارد کلاسیک را آن‌طور که دوست دارید تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید