آموزش رفع مشکل عدم دریافت پیامک در گوشی‌های اندرویدی | بهمن 1401

آموزش رفع مشکل عدم دریافت پیامک در گوشی‌های اندرویدی | بهمن 1401

همچنین می‌توانید در پنل تنظیمات سریع به این حالت دسترسی پیدا کنید؛ بنابراین، انگشتتان را از بالای صفحه به پایین بکشید تا منوی تنظیمات سریع را مشاهده کنید. در این بخش نماد هواپیما را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا غیرفعال شود.

اتصال شبکه را بررسی کنید

اگر تمام موارد فوق را بررسی کردید، اما کماکان با مشکل عدم دریافت پیامک در اندروید مواجه هستید، دلیل آن می‌تواند ضعیف بودن اتصال شبکه یا در دسترس نبودن آن باشد. تلفن‌های اندرویدی معمولا وضعیت شبکه را با نمادهای مختلف در نوار وضعیت نمایش می‌دهند؛ بنابراین به آنتن سیمکارت در نوار وضعیت نگاه کنید؛ اگر نشانگر سیگنال وجود ندارد یا فقط یک خط نمایش داده می‌شود، احتمالا شبکه‌ی تلفن‌همراه مشکل دارد که می‌تواند به‌دلیل تنظیمات تلفن یا آنتن‌دهی ضعیف مکانی که در آن حضور دارید باشد.

می‌توانید با فعال‌کردن حالت هواپیما و خاموش‌کردن آن پس از چندثانیه، این مشکل را برطرف کنید. روش دیگر این است که گوشی را مجددا راه‌اندازی کنید؛‌ زیرا بسیاری از مشکلات کوچک مانند آنتن‌دهی را می‌توان با راه‌اندازی مجدد رفع کرد. اگر با این موارد نتوانستید مشکل را رفع کنید، مراحل زیر را برای بازنشانی تنظیمات شبکه طی کنید:

بازنشانی تنظیمات شبکه می‌تواند مشکلات غیرمنتظره را برطرف کند و بااینکه ممکن است کمی ترسناک به‌نظر برسد، برخلاف ریست‌کردن گوشی اندروید که تمامی اطلاعات گوشی اندروید را از بین می‌برد، این فرایند تنها تنظیمات مربوط به شبکه مانند بلوتوث، وای‌فای و شبکه‌ی تلفن‌همراه را به حالت اولیه باز می‌گرداند. برای شروع، تنظیمات گوشی را باز کرده و System را انتخاب کنید.

حالا در بخش Reset روی گزینه‌ی Reset network setting ضربه بزنید. سپس سیمکارت موردنظر را انتخاب کنید و Reset setting را فشار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید